KP24
  

21.7.2013 KP24 | Päivitetty: 22.7.2013
Kokkola cup 21.7. loppujärjestys

Kokkola cup 21.7. mitaliottelut ja loppujärjestys:

B-16/17 Boys: KPV B1-Rio das Ostras 0-4, FK Bars -98-GBK 0-5.

B-16/17 Girls: HauPa-GBK (A1-A2) 3-1, IK Myran-FC Ulvila 4-0.

C-14 Boys: HIK-KPV 0-5, Ajax-TP-47 4-1.

C-14 Girls: JyPK-FC YPA 0-1, Virkiä-Ilves -00 1-4.

C-15 Boys: FC Viikingit-TUS 1-2, FDS-GBK/KPS 6-0.

C-15 Girls: GBK-KPV 3-0, SalPa-FC Komu 1-2.

D-12 Boys: KPV-VIFK 2-1, Jaro Vit-FC Lynx 0-2.

D-12 Girls: HJS-JyPK 1-0, Sudet-ÅIFK 1-3.

D-13 Boys: KePS Punainen-GBK 5-6, Jaro-PK-37 4-5.

D-13 Girls: GBK-PU-62 2-0, Virkiä-Ninchy-Novgorod 1-0.

E-10 Boys: FDS-Valkeakosken NL 5-0, Virkiä-GBK Anfield 5-0.

E-10 Girls: ONS-JyPK 03 2-3, FC Kuusysi Valk.-Tarmo 1-2.

E-11 Boys: ORPa Valkoinen-TP-47 1-3, ORPa Sininen-KPV Tornado 0-3.

E-11 Girls: Tutor Zatki-KPV Vihreä 3-1, KPV Valkoinen-Klubi-36 1-0.

The Gentleman's Cup Kokkola Cup 2013

Boys: PK-37 (E-11)

Girls: JyPK (D-12)

LOPPUSIJOITUKSET:

B-16/17 Boys: 1. Rio das Ostras, 2. KPV B1, 3. GBK, 4. FK Bars -98, 5. NJS, 6. Ponnistus, 7. OuJK, 8. Komeetat, 9. AS Moon, 10. LoVe, 11. KPV B2, 12. Santos -98.

C-15 Boys: 1. TUS, 2. FC Viikingit, 3. FDS, 4. GBK/KPS, 5. TuWe, 6. FC Reipas, 7. Kiilat, 8. PK-37, 9. Mariehem SK, 10. Kanu, 11. LaVe.

C-14 Boys: 1. KPV, 2. HIK, 3. Ajax, 4. TP-47, 5. FC Raahe, 6. Norrvalla FF, 7. GBK, 8. Komeetat, 9. Türi Ganvix JK, 10. Team LKP, 11. JJK, 12. OTP.

D-13 Boys; 1. GBK, 2. KePS Punainen, 3. PK-37, 4. Jaro, 5. HauPa, KePS Valkoinen, KPV, OLS Haaste, 9. ORPa, FC YPA, 11. Chalna, Tarmo, 13. ToU, MasKi, 15. Komeetat, Into, 17. LoVe, 18. FC Folk, 19. Kiilat, 20. NIK.

D-12 Boys: 1. KPV, 2. VIFK, 3. FC Lynx, 4. Jaro Vit, 5. Ajax Valkoinen, DUSH-7, GBK Vit, LaFK, 9. FC Reipas Musta, FC Reipas Oranssi, KePS, Jaro Röd, 13. TU, GBK Röd, PK-37, Virkiä, 17. FC Kiisto, ORPa, 19. OLS Haaste, Norrvalla FF, 21. Ajax Sininen, K-Pallo, VäVi, 24. HBK, IK Myran, RoPS, 27. Komeetat.

E-11 Boys: 1. TP-47, 2. ORPa Valkoinen, 3. KPV Tornado, 4. ORPa Sininen, 5. Jaro, KPV Hurricane, LoVe, Sundom IF, 9. PK-37 Sininen, PK-37 Valkoinen, SiPS Valkoinen, Tervarit-j, 13. FC Kemi/VKV YJ, IPTA, Komeetat Saturnus, LBK, 17. Komeetat Mars, 18. GBK Blues, 19. VPS-j Haaste, 20. GBK Rock, 21. FC YPA, Karhu, 23. FC Ulvila Eagles, IK Myran, 25. Komeetat Jupiter, Nousu, 27. SiPS Sininen, Esse IK.

E-10 Boys: 1. FDS, 2. Valkeakosken NL, 3. Virkiä, 4. GBK Anfield, 5. I-JBK, Ilves Keltainen, KPV Vihreä, PaRi, 9. FC YPA Kelt., FC YPA Pun., Olimp, PK-37 Valkoinen, 13. Ilves Vihreä, Karjalan Pojat, Kondopoga, OLS, 17. Jaro Röd, Tarmo, 19. KPV -04, LBK, 21. Komeetat, Kostomuksha, 23. KPV Valkoinen, PK-37 Sininen, 25. KPS, Tervarit-j, VKV, 28. GBK Britannia*, Jaro Vit, Norrvalla FF, 31. LaFK, NIK, VetU*.

* The final positions between teams GBK Britania and VetU were decided by lottery

B-16/17 Girls: 1. HauPa, 2. GBK, 3. IK Myran, 4. FC Ulvila, 5. Karhu-Futis.

C-15 Girls: 1. GBK, 2. KPV, 3. FC Komu, 4. SalPa, 5. Tarmo, 6. JyPK Harraste, 7. Karjalan Tytöt, 8. ONS Musta.

C-14 Girls: 1. FC YPA, 2. JyPK, 3. Ilves-00, 4. Virkiä, 5. FC United, 6. Solf IK, 7. GBK, 8. FC Loviisa, 9. TPV, 10. HBK.

D-13 Girls: 1. GBK, 2. PU-62, 3. Virkiä, 4. Ninchy-Novgorod, 5. Sudet, 6. VIFK, 7. LaFK, 8. YIlves, 9. TUS, 10. IK Myran, 11. KPV, 12. ToJK.

D-12 Girls: 1. HJS, 2. JyPK, 3. ÅIFK, 4. Sudet, 5. KPV, VIFK, 7. FC Loviisa, Sisu, 9. Nice Futis, 10. Kanu, 11. ORPa, 12. LoVe, 13. Karjalan Ilves.

E-11 Girls: 1. Tutor Zatki, 2. KPV Vihreä, 3. KPV Valkoinen, 4. Klubi-36, 5. GBK Valkoiset, 6. GBK -03, 7. HBK, 8. GBK Punaiset, 9. Tarmo, 10. IK Myran, 11. Kontu Valkoinen.

E-10 Girls: 1. JyPK 03, 2. ONS, 3. Tarmo, 4. FC Kuusysi Valk., 5. HBK, 6. GBK, 7. KPV Safiirit 03, 8. FC Kuusysi Sin., 9. FC YPA.

 
Nimi:  
Nimimerkki (jos haluat käyttää):
Sähköposti:
Paikkakunta:  
Julkaisemme kommentit tarkistuksen jälkeen nimimerkillä tai nimellä. Tarvitsemme nimen toimituksen käyttöön kommentin julkaisemiseksi.

   
 


Ampumahiihto
Golf
24.10.2016 KP24
Kokkola 22.10.
4.9.2016 KP24
Kokkola 3.9.
28.8.2016 KP24
Vili Custom Golf Scramble 27.8.
RSS

Jalkapallo
21.7.2013 KP24  [päivitetty 22.7.2013]
Kokkola cup 21.7. loppujärjestys
RSS

Hiihto
15.1.2017 KP24  [päivitetty 15.1.2017]
Kurikkalan hiihdot 15.1. Kalajoki
8.1.2017 KP24  [päivitetty 8.1.2017]
Maakuntaviesti Veteli 8.1. lopputulokset
1.1.2017 KP24
Haapaveden Hiihdot 31.12.
18.12.2016 KP24  [päivitetty 18.12.2016]
Himanka 18.12.
3.12.2016 KP24
Reisjärven kansalliset 3.12.
RSS

Jääkiekko
Keilailu
15.1.2017 KP24  [päivitetty 15.1.2017]
Ylivieskan keilailut 15.1.
3.1.2017 KP24
Kokkola 2.1. keilailut
19.12.2016 KP24
Kokkola 19.12.
RSS

Moottoriurheilu
Ravit
11.7.2013 KP24  [päivitetty 11.7.2013]
Seinäjoki 11.7.
RSS

Uinti
Yleisurheilu
Muita lajeja
30.5.2016 KP24  [päivitetty 30.5.2016]
Rautio 30.5. painonnosto
RSS

Tuloksia
6.2.2011 KP24
Tulossivusto
RSS

Yritykset ja palvelut


Yritys- ja palveluhakemisto
 


Keski-Pohjanmaan Kirjapaino Oyj:n
verkkopalvelu

Päätoimittaja:
Kauko Palola

Päätoimitukset:
Kokkola
puh 020 750 4400 (keskus)
puh 020 750 4405 (ilt. ja viikonloput)

Ylivieska
puh 020 750 4600 (keskus)
puh 020 750 4639 (ilt. ja viikonloput)