KP24
  

10.3.2013 KP24
Seljesloppet 10.3. Alaveteli

Yleinen 40 km; 1) Ekstrand Henrik Mäenpää Ski Team 1:54:26, 2) Mäenpää Jonas Mäenpää Ski Team 1:54:33, 3) Mäenpää Hans Mäenpää Ski Team 1:55:13, 4) Päivärinta Sauli Nivalan Urh 1:56:50, 5) Dahllund Niklas Brahe 1:58:41, 6) Mäenpää Sam Mäenpää Skiiteam 2:01:17, 7) Ahola Tuomas Nivala urh 2:01:23, 8) Mäenpää Johan Mäenpää Ski Team 2:01:28, 9) Mäenpää Tomas Mäenpää Ski Team 2:01:36, 10) Björklind Joacim GIF1 2:02:03, 11) Åbacka Daniel IS Söderby 2:06:58, 12) Sandvik Simon Simons Bröder 2:07:28, 13) Näse Fredrik IK Kronan 2:09:22, 14) Stenman Carl-Wilhelm Frejs Game 2:09:36, 15) Pasanen Tero PieHi 2:13:37, 16) Kroksjö Tommy Simons Bröder 2:15:01, 17) Kurtén-Kainberg Sebastian Sk Åsen 2:18:28, 18) Björkskog Roland Bosund 2:27:46, 19) Hansén Linus Myran 2:32:25, 20) Pajula Harri Kokkola 2:36:03, 21) Lövsund Johan Botnia 2:42:59, 22) Björklind Robert GIF1 2:46:04,

Miehet 40 40 km; 1) Honkonen Marko Perhon Kiri 2:01:32, 2) West Tom Simons Bröder 2:01:33, 3) Sundstedt Ralf GIF 2:09:41, 4) Snellman Patrik IF Brahe 2:11:56, 5) Fors Peter Sisu 2:13:35, 6) Semskar Roland Frejs game 2:18:32, 7) Viitasaari Jari <Ingen Klubb> 2:18:36, 8) Wärnman Olav IK Falken 2:20:52, 9) Norrgård Johan Frejs Game 2:24:11, 10) Brännkärr Jan Myran 2:32:52, 11) Järvi Markku Kokkola 2:36:42, 12) Nylund Peter IK Kronan 2:49:24, 13) Muukonen Rune IK Falken 3:00:05,

Miehet 50 40 km; 1) Still Patrik IF Brahe 2:07:29, 2) Snåre Ove Kronan 2:11:47, 3) Storbacka Tony GIF I 2:12:40, 4) Libäck Sven-Erik IS Söderby 2:12:42, 5) Nylund Reid Frejs Game 2:16:25, 6) Juselius Peter IF PP 2:18:21, 7) Enlund Kaj Brahe 2:23:52, 8) Ohls Jerker Larsmo IF 2:27:47, 9) Pohjola Timo YRe 2:31:29, 10) Libäck Torolf Kronan 2:40:46, 11) Björklind Dick GIF I 2:46:30,

Miehet 60 40 km; 1) Nyman Rune Brahe 2:07:30, 2) Jåfs Harry Brahe 2:28:59, 3) Kalander Per-Olof Maxmo Sportklubb 2:43:40, Damer/Naiset 40 km; 1) Kalliokoski Anne VetU 2:32:27, 2) Bäck Emilia Åsen 2:45:46, 3) Backfält Disa IKM 3 2:47:58, 4) Siekkinen Tina IKM 3 3:03:32, 5) Enlund Frida IF Drott 3:05:42,

 
Nimi:  
Nimimerkki (jos haluat käyttää):
Sähköposti:
Paikkakunta:  
Julkaisemme kommentit tarkistuksen jälkeen nimimerkillä tai nimellä. Tarvitsemme nimen toimituksen käyttöön kommentin julkaisemiseksi.

   
 


Ammunta
23.4.2016 KP24  [päivitetty 23.4.2016]
Kaustinen 23.4. ykköstrap
RSS

Ampumahiihto
19.3.2016 KP24
Ylivieska 19.3. pk kisat
13.3.2016 KP24  [päivitetty 13.3.2016]
Himanka 13.3. Biathlon Games
12.3.2016 KP24
Luoto 12.3. Biathlon Games
RSS

Beachvolley
Jalkapallo
21.7.2013 KP24  [päivitetty 22.7.2013]
Kokkola cup 21.7. loppujärjestys
RSS

Hiihto
26.3.2016 KP24
Taivalkoski 26.3.
25.3.2016 KP24
Taivalkosken Hiihdot 25.3.
22.3.2016 KP24
Haapavesi 22.3.
20.3.2016 KP24
Pyhäjärvi 20.3. Helenan Hiihto
19.3.2016 KP24
Veteli 19.3. Tapaninpäivän Hiihdot
12.3.2016 KP24  [päivitetty 12.3.2016]
Kaustisen Kisat 12.3.
RSS

Jääkiekko
Keilailu
9.5.2016 KP24
Kokkola 9.5.
24.4.2016 KP24
Ylivieska 23.4.
11.4.2016 KP24
Kokkola 11.4.
RSS

Koripallo
Pesäpallo
6.9.2010 KP24  [päivitetty 6.9.2010]
Hiekkapesiksen SM 4.9. Kalajoki
RSS

Purjehdus
2.7.2013 KP24  [päivitetty 2.7.2013]
Kokkola 29.6. kaupungin mestaruuskisat
RSS

Moottoriurheilu
Pyöräily
Ravit
11.7.2013 KP24  [päivitetty 11.7.2013]
Seinäjoki 11.7.
RSS

Uinti
14.4.2016 KP24
Kokkola 13.4.
RSS

Yleisurheilu
22.5.2016 KP24
Pm-maastot 21.5. Nivala
15.5.2016 KP24  [päivitetty 18.5.2016]
Maantieviesti 15.5. Toholampi
13.5.2016 KP24
Kokkola 13.5. City Run
RSS

Muita lajeja
Tuloksia
6.2.2011 KP24
Tulossivusto
RSS

Yritykset ja palvelut


Yritys- ja palveluhakemisto
 


Keski-Pohjanmaan Kirjapaino Oyj:n
verkkopalvelu

Päätoimittaja:
Kauko Palola

Päätoimitukset:
Kokkola
puh 020 750 4400 (keskus)
puh 020 750 4405 (ilt. ja viikonloput)

Ylivieska
puh 020 750 4600 (keskus)
puh 020 750 4639 (ilt. ja viikonloput)