KP24
  

6.7.2012 KP24
IF Brahe Pietarsaarenseudun Torstairastit 05.07.2012

IF Brahe Pietarsaarenseudun Torstairastit 05.07.2012 Fränsvikenin venesatama. Osallistujamäärä 135 kpl. Ratamestarit: Lars-Erik Östman, Boris Finnäs.

A 7.0 km 1) Fredric Portin PR 43.05, 2) Kim Fagerudd PR 45.16, 3) Esa Hongell 58.36, 4) Tomas Porthin Brahe 58.55, 5) Tomas Wikblom Minken 59.07, 6) Johnny Fagerholm Brahe 1.00.35, 7) Timo Hongell KoS 1.00.43, 8) Leif Ena Brahe 1.01.08, 9) Aleksi Kujala SiSu/Brahe 1.02.33, 10) Jan Högberg Brahe 1.05.07, 11) Kenneth Högholm Femman 1.05.51, 12) Ilkka Tanttinen KoS 1.05.55, 13) Matias Grankull Falken 1.06.17, 14) Patrik Nyman Brahe 1.09.16, 15) Henrik Ena SiSuFalken 1.12.18, 16) Magnus Nygård OKT 1.13.12, 17) Kari Myllymäki KoS 1.14.20, 18) Tomas Lillqvist 1.18.20, 19) Patrik Korsman 1.18.31, 20) Kari Koivisto KortJV 1.30.13, 21) Kent Brännbacka 1.31.08, 22) Ilkka Leikkonen 1.46.45. Ilman aikaa: Jan Boman Falken, Kaj Grön Brahe, Tommy Joensuu.

B 5.0 km 1) Filip Brunell Brahe 42.36, 2) Salla Fagerudd PR 44.36, 3) Peter Johansson SiSu/Brahe 46.48, 4) Niklas Lindell Brahe 49.12, 5) Joachim Harald Falken 54.07, 6) Henning Nynäs Brahe 56.24, 7) Mattias Gripenberg Brahe 56.39, 8) Robert Östberg SiSu/Brahe 56.57, 9) Marko Kahari Brahe 57.07, 10) Kai Harju KannUra 58.00, 11) Tuomo Kujala SiSu/PieHi 58.43, 12) Jan Lindfors Falken 59.15, 13) Tore Brunell Minken 1.00.59, 14) Jari Sjöström Brahe 1.01.04, 15) Pete Mäkelä Paha Rasti 1.02.29, 16) Alf Harju Brahe 1.03.19, 17) Jan Holmström Brahe 1.03.41, 18) Johan Wiklund Falken 1.04.39, 19) Roger Grankull Falken 1.05.43, 20) Jan Ehnvall Brahe 1.06.29, 21) Ingela Wärnman Falken 1.09.08, 22) Anna Sjöstrand Brahe 1.12.31, 23) Kaj Lindell Brahe 1.12.42, 24) Harry Jåfs Brahe 1.13.07, 25) Lauri Lehto Brahe 1.13.17, 26) Jessica Wärnman Falken 1.17.11, 27) Rune Wiik Brahe 1.20.18, 28) Ingmar Ek Minken 1.22.14, 29) Pauli Korva KoS 1.26.00, 30) Leo Pekonen 1.31.42. Ilman aikaa: Seppo Salomäki Brahe, Martin Melin Falken, Sofia Grankull Falken, Sören Strandvall Minken.

C 3.8 km 1) Jonas Granlund Minken 38.15, 2) Stig Cederberg Falken 41.06, 3) Erik Slotte Kronan 41.28, 4) Hans-Erik Sten Falken 45.42, 5) Mats Höglund Falken 47.54, 6) Rebecca Ek Minken 48.51, 7) Leif Sundgren Brahe 50.02, 8) Victoria Blomqvist Minken 50.16, 9) Malin Moisio Paha Rasti 50.41, 10) Håkan Stranden Falken 51.17, 11) Lars Nynäs Brahe 51.47, 12) Harald Dahlfors Minken 53.51, 13) Mikael Norrbo Abilita 54.31, 14) Eva Granberg Brahe 54.41, 15) Carl-Henrik Blomqvist Minken 55.48, 16) Jenny Palmroos Brahe 56.31, 17) Susanne Back Falken 56.37, 18) Per Sjöstrand Brahe 58.25, 19) Mathias Boholm Kronan 59.28, 20) Annika Yliaho Brahe 1.00.44, 21) Jimmy Fagersund Brahe 1.00.56, 22) Ann-Catrine Blomqvist Minken 1.02.21, 23) Rune From Falken 1.03.56, 24) Hanna Wiklund Brahe 1.06.08, 25) Gunhild Berger PedFal 1.07.55, 26) Frida Esselström 1.17.57, 27) Johanna Byggmästar Kronan 1.18.01, 28) Patrik Dahl Abilita 1.18.04, 29) Sandra Esselström-Lillqvist 1.18.09, 30) Sten Gripenberg Brahe 1.19.19, 31) Aarre Olkkonen Brahe 1.20.06, 32) Mirja Harald Falken 1.34.02, 33) Gunnel Pietilä PieInto 1.37.40, 34) Outi Ahto 1.44.04, 34) Mia Rajala 1.44.04, 34) Kaija Niittyniemi 1.44.04. Ilman aikaa: Dage Nynäs Brahe, Caroline Mård, Seppo Pietilä PieInto, Esa Koskela, Österholm Benjamin, Jonas Wahlberg, Hans Jungar Brahe.

D 2.7 km 1) Johan Sandnäs 27.56, 2) Charlotta Sandnäs 27.58, 3) Gun Finnäs Brahe 29.27, 4) Emil Johansson Brahe 31.47, 5) Carola Sten Falken 32.34, 6) Derrick Andersson Brahe 34.04, 7) Tanja Brännbacka 34.55, 8) Amanda Strandvall Minken 37.03, 9) Westerlund Robert Falken 37.28, 10) Westerlund Sofia Falken 37.29, 11) Britt-Marie Harju Brahe 38.11, 12) Elisabet Granlund Minken 39.23, 13) Tarmo Salomäki Brahe 43.01, 14) Gunilla Kuusniemi Falken 44.18, 15) Katarina Portin Minken 46.47, 16) Höglund Herrman Falken 48.32, 17) Isak Wärnman Falken 52.31, 18) Elinor Slotte 1.03.24, 18) Gerd Slotte SI-SU 1.03.24, 20) Toivo Mäenpää PieHi 1.03.36. Ilman aikaa: Gunnel Snellman Brahe, Gun Brunell Minken, Alpo Pynttäri Brahe, Josef Höglund Falken.

E 1.4 km 1) Isak Höglund Brahe 31.54, 1) Otto Gripenberg Brahe 31.54, 3) Belinda Nyman Falken 31.57, 4) Evert Strandvall Minken 36.24, 5) Jimmy Westerlund Falken 47.49, 6) Jessica Westerlund Falken 49.48. Ilman aikaa: Ivan Kaitfors, Gry Flink, Viivi Fagerudd.

 
Nimi:  
Nimimerkki (jos haluat käyttää):
Sähköposti:
Paikkakunta:  
Julkaisemme kommentit tarkistuksen jälkeen nimimerkillä tai nimellä. Tarvitsemme nimen toimituksen käyttöön kommentin julkaisemiseksi.

   
 


Ampumahiihto
19.3.2016 KP24
Ylivieska 19.3. pk kisat
13.3.2016 KP24  [päivitetty 13.3.2016]
Himanka 13.3. Biathlon Games
12.3.2016 KP24
Luoto 12.3. Biathlon Games
RSS

Jalkapallo
21.7.2013 KP24  [päivitetty 22.7.2013]
Kokkola cup 21.7. loppujärjestys
RSS

Hiihto
26.3.2016 KP24
Taivalkoski 26.3.
25.3.2016 KP24
Taivalkosken Hiihdot 25.3.
22.3.2016 KP24
Haapavesi 22.3.
20.3.2016 KP24
Pyhäjärvi 20.3. Helenan Hiihto
19.3.2016 KP24
Veteli 19.3. Tapaninpäivän Hiihdot
12.3.2016 KP24  [päivitetty 12.3.2016]
Kaustisen Kisat 12.3.
RSS

Jääkiekko
Keilailu
9.5.2016 KP24
Kokkola 9.5.
24.4.2016 KP24
Ylivieska 23.4.
11.4.2016 KP24
Kokkola 11.4.
RSS

Pyöräily
Moottoriurheilu
Ravit
11.7.2013 KP24  [päivitetty 11.7.2013]
Seinäjoki 11.7.
RSS

Uinti
14.4.2016 KP24
Kokkola 13.4.
RSS

Yleisurheilu
18.7.2016 KP24
Kokkola 17.7.
16.7.2016 KP24
Kokkola 16.7.
12.7.2016 KP24
Alajärvi 12.7.
RSS

Muita lajeja
30.5.2016 KP24  [päivitetty 30.5.2016]
Rautio 30.5. painonnosto
22.5.2016 KP24
Kajajoki 21.5. SM-nostot
7.5.2016 KP24
Kultavieskacup 7.5. Ylivieska
RSS

Tuloksia
6.2.2011 KP24
Tulossivusto
RSS

Yritykset ja palvelut


Yritys- ja palveluhakemisto
 


Keski-Pohjanmaan Kirjapaino Oyj:n
verkkopalvelu

Päätoimittaja:
Kauko Palola

Päätoimitukset:
Kokkola
puh 020 750 4400 (keskus)
puh 020 750 4405 (ilt. ja viikonloput)

Ylivieska
puh 020 750 4600 (keskus)
puh 020 750 4639 (ilt. ja viikonloput)