KP24
  

29.6.2011 KP24 | Päivitetty: 29.6.2011
Nivala 28.6.2011, Kalajokilaakson Iltarastit

Nivala 28.6.2011, Kalajokilaakson Iltarastit

A-rata

5.99

km

(45): 1) Pasi Ikonen VaajTe 38.21, 2) Markku Isokoski PelPo 40.02, 3) Teppo Isokoski YK 54.04, 4) Jukka Jokela NU 55.02, 5) Tapani Kylmä 59.02, 6) Hannu Tiainen NU 1.01.45, 7) Hautala Heikki NU 1.02.32, 8) Yrjö Uusivirta NU 1.03.42, 9) Minna Kauppi AR 1.06.17, 10) Haikara Matti NU 1.06.19, 11) Petteri Arovainio RasTiimi 1.08.19, 12) Rättyä Mikko PoTeam 1.08.57, 13) Sauli Päivärinta NU 1.10.09, 14) Tero Kähtävä KaJu 1.11.02, 15) Autio Antti RasTiimi 1.11.09, 16) Jukka Kivirinta NU 1.12.13, 17) Jylkkä Markku YK 1.14.42, 18) Flyggare Jukka-Pekka NU 1.15.29, 19) Törmälä Samuli YK 1.16.59, 20) Pauli Sammalmaa YK 1.18.10, 21) Hautamäki Teuvo NU 1.20.24, 22) Miikka Annunen NU 1.20.52, 23) Häkkilä Joni KaJu 1.22.02, 24) Pertti Poikkimäki NU 1.25.07, 25) Ilkka Hautala 1.30.25, 26) Matti Immonen YK 1.30.28, 27) Juhani Kumpusalo NU 1.31.03, 28) Torvi Kaisa SS 1.32.52, 29) Aleksi Huuha OuHu 1.33.34, 30) Mattola Peetu HaU 1.34.16, 31) Lassila Päivi RasTiimi 1.38.54, 32) Janne Rytky OuHu 1.40.24, 33) Lassila Roosa RasTiimi 1.41.15, 34) Ekdahl Annikka NU 1.50.07, 35) Strömmer Matti YK 1.53.24.

B-rata4.5km(74): 1) Hanna Perkkiö YK 51.18, 2) Jani Huuha OuHu 52.16, 3) Oja Jorma NU 53.44, 4) Lamu Mika YK 54.40, 5) Tiitto Katariina RasTiimi 54.55, 6) Olli Tiitto RasTiimi 54.57, 7) Koskenkorva Lauri NU 55.18, 8) Vierimaa Laura KäKa 55.23, 9) Korhonen Eero RasTiimi 57.16, 10) Tuomisto Anna-Leena RasKu 57.33, 11) Mäkelä Timo YK 58.54, 12) Mäkikangas Martti NU 59.13, 13) Mikkilä Mauno NU 59.19, 14) Löytynoja Jorma SS 1.00.04, 15) Markku J Kumpula NU 1.01.22, 16) Saarenpää Matti SS 1.02.26, 17) Jokela Vesa NU 1.02.45, 18) Anne Haikara NU 1.02.49, 19) Susanna Parkkinen PyPo 1.03.22, 20) Harri Parkkinen PyPo 1.03.27, 21) Marjo Hannula RasTiimi 1.05.08, 22) Seppälä Tiina AV 1.06.21, 23) Perkkiö Juhani YK 1.07.29, 24) Timo Saaranen KyRa 1.07.56, 25) Ulla Savola NU 1.10.57, 26) Hyvönen Maria RasTiimi 1.11.01, 27) Hautamäki Toivo NU 1.11.02, 28) Povelainen Juhani RasTiimi 1.11.04, 29) Kumara Pentti SS 1.11.05, 30) Niemimäki Kimmo NU 1.11.43, 31) Jokela Jukka NU 1.12.36, 32) Mäkikangas Kaija NU 1.13.09, 33) Salmela Olavi YK 1.13.11, 34) Jaana Hyvönen RasTiimi 1.13.16, 35) Savola Jarmo NU 1.14.21, 36) Laura Vierimaa KärsKa 1.16.42, 37) Yliluoma Timo YK 1.20.29, 38) Mika Marjakangas OuHu 1.21.04, 39) Niskanen Erkki SS 1.21.05, 40) Ravaska Tuula HaU 1.22.16, 41) Suvanto Veli YK 1.23.20, 42) Isokoski Tapani YK 1.23.41, 43) Vähäsöyrinki Aarne NU 1.27.23, 44) Rasmus Liisa AV 1.29.13, 45) Enni Annunen NU 1.29.15, 46) Veikko Syväluoma OuHu 1.34.58, 47) Jussi Rytky HaU 1.36.05, 48) Kaija Partanen HaU 1.41.13, 49) Lassila Risto RasTiimi 1.47.01, 50) Erkkilä Hanna-Liisa NU 1.48.55, 51) Hautala Juhani YK 1.49.47, 52) Mervi Toivanen RasTiimi 1.54.13, 53) Kohijoki Hannu Lahto 1.57.41.

C-rata1.75km(21): 1) Terhi Lehtola OuHu 28.05, 2) Teeriaho Terhi RasTiimi 30.03, 3) Pekka Limma OuHu 30.43, 4) Tiitto Eila RasTiimi 35.04, 5) Paakki Arttu NU 35.58, 6) Hannu Simonen YK 36.41, 7) Hyvönen Robert RasTiimi 45.33, 8) Kumara Miika SS 45.41, 9) Kumara Elli SS 45.50, 10) Helmi Lassila RasTiimi 45.53, 11) Oja Raija NU 49.20, 12) Vähäsöyrinki Veikko RasTiimi 49.39, 13) Uusivirta Asta NU 50.09, 14) Tikkanen Albin PyPo 50.12, 15) Mikkilä Ritva NU 55.04, 16) Maarit Vähäaho NU 1.03.05, 17) Elisa Parkkinen PyPo 1.04.28.

D-rata1.36km(9): 1) Tiitto Kalle RasTiimi 22.58, 2) Pekka Järvi NU 28.22, 3) Arttu Immonen YK 28.55, 4) Riikka Hautamäki NU 30.41, 5) Vilma Rytky NU 32.50, 6) Susanna ja Rikka Pihlajamaa YK 34.55, 7) Aino-Maria Limma OuHu 37.59, 8) Niemimäki Elias NU 42.21, 9) Teeriaho Eija RasTiimi 44.20.

Rastireitti1.6km(39): 1) Arttu Immonen YK 10.28, 2) Pietu Tiainen NU 11.08, 3) Niemimäki Elias NU 11.44, 4) Tuukka Suni NU 12.32, 5) Paakki Emma NU 13.06, 6) Hyvönen Robert RasTiimi 13.12, 7) Haikara Sanni NU 13.53, 8) Liinu Tiainen NU 13.56, 9) Jaakko Niemimäki NU 14.22, 9) Riina Hyvönen Rastiimi 14.22, 11) Juuso Saaranen KyRa 14.24, 12) Järviluoma Tuuli NU 15.22, 13) Iida Teeriaho RasTiimi 15.46, 14) Järviluoma Pilvi NU 15.47, 15) Autio Minttu RasTiimi 17.16, 16) Sonja Walta NU 17.24, 17)hilla Lehtola OuHu 17.40, 18) Aada Kähönen NU 17.36, 19) Alissa Anttila NU 17.41 20) Antti-Olavi Rytky HaU 18.47, 21) Haikara Elsa NU 19.22, 22) Emma Partanen 19.56, 23) Salla Suni 20.42, 24) Santtu Suni NU 20.54 25) Teppo Aatu, Oliver ja Oona NU 21.26, 26) Vilma Vesaluoma YK 21.41, 28) Ella Kähönen NU 23.14, 29) Leena Teeriaho RasTiimi 23.54, 30) Sara Kneckt YK 24.06, 31) Vera Lehtola HaU 28.01, 32) Wilma Pihlajamaa YK 28.41, 33) Savela Riika ja Kasperi YK 31.37, 34) Samu Järvi NU 41.46, 35) Mirkka Järvi Oulu 42.10, 36) Hannula Ville RasTiimi 41.31.

 
Nimi:  
Nimimerkki (jos haluat käyttää):
Sähköposti:
Paikkakunta:  
Julkaisemme kommentit tarkistuksen jälkeen nimimerkillä tai nimellä. Tarvitsemme nimen toimituksen käyttöön kommentin julkaisemiseksi.

   
 


Ammunta
Ampumahiihto
17.3.2013 KP24  [päivitetty 17.3.2013]
Himanka Biathlon Games 17.3.
RSS

Beachvolley
Jalkapallo
21.7.2013 KP24  [päivitetty 22.7.2013]
Kokkola cup 21.7. loppujärjestys
RSS

Hiihto
Jääkiekko
Keilailu
23.3.2014 KP24
2.3.2014 KP24  [päivitetty 2.3.2014]
Ylivieska 2.3.
11.2.2014 KP24
Ylivieska 9.2.
RSS

Koripallo
Pesäpallo
6.9.2010 KP24  [päivitetty 6.9.2010]
Hiekkapesiksen SM 4.9. Kalajoki
RSS

Purjehdus
2.7.2013 KP24  [päivitetty 2.7.2013]
Kokkola 29.6. kaupungin mestaruuskisat
RSS

Pyöräily
17.5.2014 KP24
Nivala 17.5.
RSS

Ravit
11.7.2013 KP24  [päivitetty 11.7.2013]
Seinäjoki 11.7.
RSS

Yleisurheilu
Tuloksia
6.2.2011 KP24
Tulossivusto
RSS

Yritykset ja palvelut


Yritys- ja palveluhakemisto
 


Keski-Pohjanmaan Kirjapaino Oyj:n
verkkopalvelu

Päätoimittaja:
Kauko Palola

Päätoimitukset:
Kokkola
puh 020 750 4400 (keskus)
puh 020 750 4405 (ilt. ja viikonloput)

Ylivieska
puh 020 750 4600 (keskus)
puh 020 750 4639 (ilt. ja viikonloput)